Wycieczki

Edukacja i bezpieczeństwo na Śląsku

Dodaj do ulubionych
Kontakt Pilot/przewodnik
Andrzej Surma
tel. 602362133
dzeju@go2.pl
http://przewodnicy-habitantus.pl/przewodnicy-piloci/andrzej-surma.html
Dodane 2015-01-09 12:22:40

Opis

Wyjazd z rejonów śląska cieszyńskiego w godzinach porannych.

Przejazd do Mysłowic do Centralnego Muzeum Pożarnictwa.
Każdy chłopiec - duży i mały - a zapewne i niejedna dziewczynka po wejściu do hali głównej mysłowickiego Muzeum poczuje się jak w raju. Dziesiątki pojazdów (zdecydowana większość w kolorze czerwonym) czekają tylko, by je podziwiać. Jeśli bowiem mężczyzna twierdzi, że w dzieciństwie nie chciał być strażakiem to albo kłamie, albo ma kłopoty z pamięcią. Centralne Muzeum Pożarnictwa zorganizowali ludzie, którym marzenie to udało się zrealizować. I zrobili to profesjonalnie. Ogromna, dwupoziomowa przestrzeń wystawowa, dobre - naturalne oświetlenie, czystość i porządek - to rzuca się w oczy zaraz po wejściu. Samochody stoją tak, jak gdyby za chwilę mogły wyruszyć do akcji: w wielu przypadkach to zresztą możliwe, bo gdy odbywa się większa impreza wozy ogniowe wyjeżdżają także na zewnątrz. Wystarczy zatankować, uzupełnić zapas wody i włączyć syrenę
W muzeum prowadzone są zajęcia edukacyjne. Z paru propozycji wybraliśmy dwie:
„Jak powstaje pożar?”
Lekcja przeznaczona jest dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Celem lekcji jest uświadomienie słuchaczom w jakich warunkach powstaje pożar, jakie są najczęściej spotykane przyczyny pożaru oraz jak należy zachować się w czasie pożaru.
„Jak zostać strażakiem i jak bezpiecznie poruszać się na drodze? Osobiste ubranie strażaka”
Lekcja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Celem lekcji jest uświadomienie słuchaczom w jaki sposób można zostać strażakiem, na czym polega jego praca. Ponadto w czasie lekcji uczestnikom są przedstawione bezpieczne zasady poruszania się po drogach. Dodatkowo słuchacze dowiadują się jak ubrany jest strażak, dlaczego musi nosić specjalistyczne ubranie i jakie zadanie musi spełniać jego strój.
Z Mysłowic udamy się do Łazisk Górnych (po drodze przerwa na obiad) gdzie odwiedzimy drugie muzeum na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego będzie to teraz Muzeum Energetyki, gdzie zobaczymy podstawowe urządzenia biorące udział w procesie wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, bardzo wiele ciekawych eksponatów np. żarówka Edisona, żarówka z latarni morskiej o mocy 4200 Vat, turbogenerator, licznik energii elektrycznej na monety oraz  wiele ciekawych urządzeń. Dopełnieniem zwiedzania są zbiory numizmatyczne, zastępcze środki płatnicze, oraz jedną z najmniejszych książek o wymiarach 6,5x8 mm posiadającą 136 stron tekstu.
Dodatkowo można zamówić warsztaty z chemii lub fizyki.
Pokaz doświadczeń – „Co z tym ciśnieniem...”
Pokaz doświadczeń w których w przystępny sposób zostaną ukazane różne zagadnienia związane z ciśnieniem atmosferycznym i ciśnieniem hydrostatycznym.
Pokaz doświadczeń – „Wodne doświadczenia”
Pokaz doświadczeń, w którym główną rolę odgrywa woda. Zaprezentowane i omówione zostaną różne doświadczenia możliwe do samodzielnego wykonania w domu.
Pokaz doświadczeń – „Woda, ogień, powietrze”
Pokaz ciekawych doświadczeń z trzema żywiołami. Poprzez doświadczenia fizyczne zostanie omówionych wiele zjawisk znanych z życia codziennego.
Powrót do Cieszyna w godzinach popołudniowych

Informacje dodatkowe

Potrzebna faktura? ---

Lokalizacja

woj. śląskie, Polska
Mysłowice, 41-400

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 47
Wyświetlony: 2328
Wygasa: 2018-03-10 12:08:00

Komentarze

Losowe ogłoszenie

Wrocław jakiego jeszcze nie poznaliście ...
Wspaniała wyprawa do Wieliczki do Krakowa
Przewodnik terenowy po Śląsku, Jurze, Ojcowski Par ...
Ciekawa propozycja wyjazdu do Częstochowy dla każd ...
WYCIECZKA SZKOLNA NA MORAWSKI KRAS: To najwspan ...
Wycieczki lubiane przez młodzież szkolną

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd